İçeriğe atla

Su Kaçak Tespiti

Su tesisatı sistemi içerisinde elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan ve adeta herkesin kâbusu haline gelen sorun hiç şüphesiz su kaçağıdır.
Eski yeni dinlemeden çeşitli nedenlerle her türlü yapıda ortaya çıkan bu problem özellikle de tespit aşamasında sizleri yormaktadır.
Her ne sebeple ortaya çıkarsa çıksın erken müdahale edilmesi gereken bu problem, tamirinde de uzmanlık istemektedir.
Su kaçağı nasıl oluşur?
Su borularının zaman içerisinde betonların altında kalması ile deformasyona uğrar. Su borularının çatlaması ya da aşınması borulardan dışarıya su sızmasına yol açar ve zamanla biriken ve beton aralarında dolaşan sular kısa bir süre içerisinde gün yüzüne çıkarak su kaçağına neden olur.
Su kaçağı nerelerde görülür?
Eskiden eski  binalarda daha sık rastlanan bu probleme son zamanlarda yeni binalarda da rastlamak mümkün. Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde artan inşaatlara bağlı olarak da bu sorunun ortaya çıkmasında artış meydana gelmektedir.
Yeni binalarda müteahhitlerin kullandığı kalitesi düşük ucuz su boruları nedeniyle kısa süre içerisinde yeni yapıda da bu soruna rastlamanız mümkündür.
Su kaçağı bulma
Tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli olan bu problemin çözümünde kullanacağınız yöntem çok önemlidir.
Tek başınıza başa çıkamayacağınız bu problemlerde alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı ustaları ile anlaşmanız gerekmektedir.
İşi bilmeyen amatör su tesisatçı firmaları günlerce süren kırma dökme işlemi sonunda arızayı tespit etmektedir. Su boruları gözle görünmediğinden rastgele yapılan kırma dökme işlemi sonunda çoğu defa sağlam olan su boruları da kırılır ve yaptığınız masraflar katlanırdı.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, en zahmetli sorunları bile dakikalar içerisinde tespit ederek sizlere rahat bir nefes aldırmaktadır.
Akustik dinleme adlı cihaz ile firmamızın uzman su tesisatçıları noktasal olarak arızalı yeri dakikalar içerisinde tespit eder.
Su kaçağı tamiratı
Su kaçağı bulma Akustik dinleme adlı su kaçağı bulma cihazı ile noktasal olarak tespit edilen yerde ustalarımız, yine titiz bir çalışma yürüterek tamir işlemini bir veya iki seramiğin altında gerçekleştirmekte ve sizlere garanti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara