İçeriğe atla

Petek Temizliği ve Kombi Su Kaçağı

Her yıl düzenli olarak yaptırmanız gereken petek temizliğini yaptırmamanız durumunda bütün kışı soğukta geçirmek zorunda kalırsınız. Isınma sistemi içerisinde yer alan kalorifer peteklerinde oluşan kireç ve çamur tortuları, ısınma problemi oluşturmaktadır.

Kombi ile petek arasındaki ısı alışverişi sağlanırken şebeke suyu kullanılır. İstanbul şebeke suyunun kireçli olması zaman içerisinde petek aralarında bazı sorunlar meydana getirmektedir. Kalorifer peteklerinde meydana gelen kireçlenmeler sonucu peteklerin bir tarafını yanarken diğer tarafı yanmaz. Bu durumda kışın evinizi ısıtmak için kombi derecesini yükseltmek durumunda kalırsınız. Petek temizliği yaptırmadan kombi derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin evde tam olarak ısıyı sağlayamazsınız. Bu durumda yüksek gelen doğalgaz faturalarına neden olmaktadır.


Her yıl düzenli olarak yapılması gereken petek temizleme işlemi kombi bakımı ile karıştırılmaktadır. Tek başına yaptırdığınız kombi bakımı ile istediğiniz sonucu almanız pek de mümkün görülmemektedir. Bu nedenle oldukça önemli olan bu işlemi periyodik olarak yaptırmanız gerekmektedir. Eskiden elde olmayan teknolojik cihazlar nedeniyle oldukça zahmetli işlemler sonunda temizlenen petekler günümüzde daha rahat işlemler sonucu ortadan kalkmaktadır.
Eski usul tekniklerde petek temizliği, tek tek sökülerek yapılmaktaydı. Bütün petekler söküldükten sonra, banyoya taşınır ve banyoda tazyikli su ile petekler yıkanır ardından tekrar yerine takılırdı. Petek aralarında oluşan kireçler tek başına su ile ortadan kalkmayacağından yapılan bu işlemden de randıman alınamazdı. İstanbul petek temizleme firmamız, tek bir peteği bile sökmeden temizlik işlemi yapmaktadır.
Teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden firmamız, uyguladığı yeni yöntemlerle İstanbulluların gönlünde taht kurmuştur. İstanbul petek temizliği denince akla gelen ve sektörün incisi olan firmamız, İstanbulluların gönlünde taht kurmuştur.
Tamamen kimyasal ilaç uygulamasında bulunan firmamız, peteklerin arasındaki kireç tortularını ilaç yardımı ile sökmektedir, ardından ilaçlı su ile petekleri yıkayan firmamız kirli suyu dışarıya akıtmaktadır. Sizlere sağladığı bu işlemler karşısında garanti veren firmamız, geniş ve uzman kadrosuyla sizlere aynı gün içerisinde hizmet vermektedir. Firmamız İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine sabit fiyat garantisi vererek hizmet sağlamaktadır. Sizlere sağladığı bütün işlemler için garanti de veren firmamız, sizlere bir telefon kadar yakındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara