İçeriğe atla

Su Kaçağı Problemi

İstanbul su tesisatı sisteminde elde olmayan nedenlerle meydana gelen ve tesisat sisteminde en istenmeyen sorun olan su kaçakları son zamanlarda daha sık görülmeye başlanmıştır.
Eskiden elde olmayan nedenlerle özellikle tarihi yapılarda meydana gelen su kaçakları son zamanlarda çeşitli nedenlerle yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır. Eski yapılarda meydana gelen su kaçaklarının nedeni, zaman içerisinde tahribata uğrayan su borularında oluşan sızıntılar olduğu bilinirken, yeni binalarda görülen arızalar sizlerin oldukça moralini bozmaktaydı. Kullanılan kalitesi düşük su boruları ve tesisat sistemine verilen yanlış eğim nedeniyle yeni binalarda da görülen bu sorunun tespit işlemi hepinizin korkulu rüyası haline gelmiştir.
Daha önceden de başınızdan geçmiş olan su kaçağı probleminin tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli geçmektedir. Gözle görünmeyen su borularında oluşan sızıntıları tespit etmek için evvela üzerindeki beton veya fayanslar kırılırdı. Gelişigüzel kırma işlemi ile tespit edilen patlayan su borusu, tamir edildikten sonra sizleri günlerce uğraştıracak işlemler beklemekteydi. Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı bilemeyen tesisat ustaları, rastgele beton ve seramiklerinizi kırdığından bu işlem sonunda çoğu kez sağlam olan su borularınız da patlardı ve tespit işlemi için harcadığınız para katlanırdı.


Erken müdahale edilmesi gereken su kaçaklarına müdahaleyi gerçekleştirecek firmanın da bilgi ve becerisi önemlidir. Eski teknikleri kullanarak sizlere zor anlar yaşatan firmalardan uzak durmanız ve alanında bilgi ve deneyim sahibi ustalar ile anlaşmanız önemlidir.
Sokak aralarında teknolojideki gelişmelerden habersiz olarak hâlâ klasik yöntemleri uygulayan çağa ayak uyduramayan amatör sokak tesisatçıları, sizleri masrafa sokmaktadır.
İstanbul kırmadan dökmeden su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, en zahmetli su sızıntılarını bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme ile dakikalar içerisinde gerçekleştirmektedir.
Uyguladığımız işlemler nedeniyle son zamanlarda İstanbulluların gönlünde taht kuran firmamız, en çok tercih edilen su kaçağı bulma servisi olmuştur.
Ses çıkarmadan çalışan akustik dinleme ile noktasal olarak tespit edilen yerde tesisat ustalarımız titiz bir çalışma yürüterek sorunu tamir etmektedirler. Fazladan tek bir seramiğinizi kırmadan tamir işlemi gerçekleştiren firmamız sizlere garantili hizmet sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara